Київ, Україна
вул. Золотоустівська 23
Атрибуція і експертиза ікон і творів живопису
Рекомендації та консультації при складанні корпоративних і приватних колекцій
Проведення виставок і тематичних лекцій
На сайті представлена частина експозиції салону. За більш детальною інформацією звертайтеся до художнього салону "Візантія" по вул. Золотоустівська 23.

Шпонько Григорій Андрійович
Шпонько Григорій Андрійович

Художньо-антикварний салон "Візантія" представляє живописні роботи Шпонько Григорія Андрійовича. Творчий розквіт художника припадає на 50-70-ті роки минулого століття. Це був час, коли в нашій країні соцреалізм, як художній напрям в мистецтві, займав панівне становище. У 90-ті роки імена багатьох художників цього напрямку були незаслуженнозабуті. Але в Європі і Америці, навпаки, інтерес до соцреалізму зростав, і в останнє десятиліття цей напрям в живописі переживає справжній ренесанс.

Григорій Андрійович з числа тих майстрів, які не змінили своєї школи і своїм жанрам.

Народився 9 червня 1926 року в с.Балки Запорізької області.

У 1944 році Грігорій успішно здав іспит і поступив в Київську художню школу. Після закінчення школи він вступив до Київського художнього інституту, де навчався в батально-історичної майстерні під керівництвом професора Трохименко К.Д. Його вчителями були Шаронов Н.А., Єлева К.М., Меліхов Г.С. У 1954 році художник закінчив інститут з червоним дипломом, і в тому ж році був прийнятий до Спілки художників України за рекомендацією Яблонської Т.Н., Трохименко К.Д., і Шавікіна М.М. Деякий час працював в київському театрі опери та балету. Досвід, полученний під час роботи над дипломною картиною «Адмірал Нахімов», дав можливість, вже професійному художнику, успішно впоратися із завданням по відновленню постраждалої по час війни севастопольської панорами. Пізніше Григорій Андрійович брав участь у розписі головного павільйону ВДНГ під керівництвом Дерегуса М.Г.

Крім монументальних робіт, про які тут говорилося, Григорій Андрійович написав велику кількість живописних полотен, що радують глядачів невибагливими жанровими сюжетами, безтурботними дитячими обличчями і світлими пейзажами своєї батьківщини. Він ніколи не зраджував реалістичній манері, академічній школі. Сподіваємося, що саме цим він і виявиться приємним глядачеві сьогодні.

Роботи художника брали участь у багатьох міжнародних, всесоюзних і республіканських виставках. Його картини зберігаються в музеях України; знаходяться в приватних колекціях в Україні, Японії, Франції, Англії, США, Кореї, Іспанії, Угорщини, Польщі, Чехії.

Найбільш відомими творами Шпонько Г.Аявляются:

«Адмірал Нахімов» -1954 р.

«Ось радянських інформбюро» -1958 р.

«Пташниці» - 1961р.

«Ладога. Риболовецька артіль-1969 р.

Салон «Візантія» представляє 50 робіт Шпонько Григорія, з сімейної колекції художника.