Київ, Україна
вул. Золотоустівська 23
Атрибуція і експертиза ікон і творів живопису
Рекомендації та консультації при складанні корпоративних і приватних колекцій
Проведення виставок і тематичних лекцій
На сайті представлена частина експозиції салону. За більш детальною інформацією звертайтеся до художнього салону "Візантія" по вул. Золотоустівська 23.

05.03.2012 відбулося відкриття виставки Василя Ромащенка "Сонячні барви"
05.03.2012 відбулося відкриття виставки Василя Ромащенка "Сонячні барви"

Художник Василь Маркович Ромащенко

Народився 23.02.1951 р. в місті Первомайськ Луганської області. У 1974 р. закінчив Кримське художнє училище ім. М. Самокіша в м. Сімферополі. Викладачі з фаху: В. Капітонова, Н.Петренко, Л. Лабенок. У 1980 р. закінчив Київський державний художній інститут (тепер Національна Академія образотворчого мистецтва і архітектури), відділення техніки живопису і реставрації живописного факультету. Викладачі з фаху: І.А. Ковтонюк, В. О. Будников, В.І. Задорожний, В.Г. Виродова-Готьє. Дипломна робота опублікована в книзі „Вірність традиціям” / З історії становлення художньої школи на Україні. – К., 1982. У 1980-1994 рр. працював у Національному науково-дослідному реставраційному центрі України в м. Києві. Стажувався у Всесоюзному науково-дослідному інституті реставрації (Москва). Атестований Всесоюзною атестаційною комісією як художник-реставратор олійного живопису I категорії. Виконав низку складних реставраційних робіт:

 • Ж.М. Наттьє „Портрет Петра I”, 1717 (Музей „Поле Полтавської битви”);
 • С.Ф. Щедрін „Вид Неаполітанської затоки”, 1825 (Лівадійський виставочний комплекс);
 • Д.Г. Левицький „Портрет архітектора М. Львова” (Симферопільський худ. музей);
 • І. Босх „Іскушеніє святого Антонія”, триптих, XVI ст. (Київський музей західного та східного мистецтва ім.. Б. та В. Ханенків);
 • В. Горонович „Портрет В.В. Тарновського”, 1861 (Національний худ. музей України);
 • Ікона „Господь Вседержитель”, XVII ст. (Островський краєзнавчий музей);
 • Коло Хендріка Гольціуса „Біблійний сюжет” XVII ст. (Чернігівський худ. музей);
 • Луї Токке „Жіночий портрет” XVIII ст. (Чернігівський худ. музей);
 • Українська народна картина „Казак Мамай” XIX ст. (Національний художній музей України) та інші.

Роботи демонструвались на „Республіканській виставці реставрованих художніх цінностей Української ССР” (Київ, 1981) та Всесоюзній виставці „Реставрація музейних цінностей в СРСР” (Москва, 1987). 1981-1993 рр. здійснив низку виробничих відряджень у художні музеї України, де реставрував твори видатних вітчизняних і зарубіжних майстрів. Автор наукових та науково-популярних праць з реставрації, атрибуції та експертизи художніх творів, опублікованих у всесоюзних та республіканських наукових виданнях. З 1994 р. працює в Науково-дослідному центрі реставрації та експертизи Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника на посадах зав. відділом реставрації живопису та провідного наукового співробітника відділу експертизи. Реставрував низку визначних експонатів з колекції заповідника. Займається науковою роботою, автор публікацій у періодичних виданнях заповідника. На протязі багатьох років головує у Державній екзаменаційній комісії з прийому дипломних робіт випускників художників-реставраторів Національної Академії образотворчого мистецтва і архітектури (НАОМА). У 2003-2006 рр. Викладав у Державній академії керівних кадрів культури і мистецтв, брав участь у створенні факультету мистецтвознавства та експертної діяльності, написав декілька оригінальних навчальних програм та методичних розробок.  Активно творчо працює як художник - живописець і графік. Пише пейзажі, портрети, натюрморти олією і аквареллю, дотримуючись у творчості кращих реалістичних традицій вітчизняного мистецтва. Брав участь у художніх виставках:

 • Київська міська виставка „Барви Києва”. Будинок художника, листопад 1994 р.
 • Всеукраїнська художня виставка, присвячена 50-річчю Перемоги, Київ, 1995.
 • Всеукраїнська художня виставка „Чорнобиль – трагедія, подвиг, пам’ять”, Київ, 1996.
 • Київська міська виставка „Київський пейзаж”. Будинок художника, 1997.
 • Виставка творчих робіт художників-реставраторів Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Київ, галерея “Неф”, 2008.
 • Персональна виставка “Життя лісу”. Акварель. Київська галерея “Неф”. 2009.
 • Персональна виставка “Світ акварелі”. Київський національний музей російського мистецтва. – Липень 2011.